Dovolená, zájezdy a letenky

Vyberte si vysněnou dovolenou a udělejte si radost. Dovolená, na kterou budete vždy rádi vzpomínat

Motto:

Můžete mít více peněz, ale nikdy nemůžete mít více času na cestování. Cestujete letecky

Prohlédněte si okouzlující místa a poznejte nový svět. Jak koupit lené letnky? Prodej letenek za nelevnější ceny. Cena letenky se liší podle destinace a období. Letenku snadno a rychle zakoupíte online a ušetříte mnoho peněz. Akční letenku si pořídí jak student, obchodník nebo rodina. Levně letenku získáte zejména při doprodeji posledních míst v letadle.

Velmi oblíbené dovolené nebo eurovíkendy za nejnižší ceny


Aer Arann

Aer Lingus

AirBaltic

Air Berlin

Air Finland

Air Italy

Air One

Air Southwest

Aurigny

Belle Air

Blue1

Blue Air

Blue Islands

Blu-express

Bmibaby

Centralwings

Click4sky

Clickair

Condor

Corendon

EasyJet

Finncomm Airlines

Flybaboo

Flybe

Flyglobespan

FlyLAL

FlyNordic

Germanwings

Helvetic Airways

Iceland Express

InterSky

Jet2.com

LagunAir

Lauda Air

LTU

Manx2

Martinair

Meridiana

Monarch Airlines

MyAir

NIKI

Norwegian

Ryanair

SkyEurope

Smart Wings

Sterling

SunExpress

Thomsonfly

Transavia

TUIfly

Volare Airlines

Vueling

Wizz Air

WOW Air

XL Airways

AirTran

Allegiant Air

Frontier Airlines

Jet Blue

Midwest Airlines

Southwest Airlines

Spirit Airlines

Sun Country Airlines

TED

USA 3000 Airlines

Virgin America

CanJet

Harmony Airways

Sunwing Airlines

WestJet

Zoom Airlines

Aviasca

Avolar

Azteca

BRA

Click Mexicana

Fly Sansa

GOL

Inter Jet

Liat Airlines

Nature Air

Ocean Air

Pentanal

Tikal Jets

Trip

Volaris

Air Arabia

AirAsia

AirAsia X

Air Blue

Air Do

Air India Express

Air Philexpress

Bangkok Airways

Cebu Pacific Air

Flydubai

GoAir

Ibex Airways

JAL Express

Jazeera Airways

JetStar Asia

Kingfisher

Lion Air

Mandala Airlines

Nok Air

Onur Air

Skymark Airlines

SE Asian Airlines

SpiceJet

Star Flyer

Tiger Airways

1 time

Atlas Blue

Fly540

Jet4you

Kulula

SA Express

Virgin Nigeria

Adria Airways

Aegean Airlines

Air Canada

Air China

Air New Zealand

All Nippon Airways

Asiana Airlines

Austrian Airlines

BMI

Croatia Airlines

LOT Polish Airlines

Lufthansa

Scandinavian Airlines

Shanghai Airlines

Singapore Airlines

South African Airways

Spanair

SWISS

TAP Portugal

Thai Airways

Turkish Airlines

United Airlines

US Airways

Aeroflot

Aeroméxico

Air Europa

Air France

Alitalia

Copa Airlines

China Eastern Airlines

China Southern Airlines

Continental Airlines

ČSA České aerolinie

Delta Airlines

Kenya Airways

KLM

Korean Air

Northwest Airlines

American Airlines

British Airways

Cathay Pacific

Finnair

Iberia

Japan Airlines

LAN Airlines

Malév Hungarian Airlines

Qantas

Royal Jordanian

Aerolíneas Argentinas

Aerosvit Airlines

Afriqiyah Airways

Air Astana

Air Austral

Air Caraibes

Air India

Air Malta

Air Mauritius

Air Namibia

Air Seychelles

Avianca

Belavia

Brussels Airlines

Bulgaria Air

Central Connect Airlines

Conviasa

EgyptAir

El Al

Emirates

Estonian Air

Etihad Airways

EVA Air

Garuda Indonesia

Gulf Air

Hahn Air

Hainan Airlines

China Airlines

Icelandair

Jet Airways

KD Avia

Kingfisher Airlines

Kuwait Airways

Malaysia Airlines

Mexicana

Olympic Airlines

Oman Air

Pegasus Airlines

Qatar Airways

Royal Brunei

SATA Air Acores

Saudi Arabian Airlines

SriLankan Airlines

TAM Airlines

TAROM

Transaero Airlines

TunisAir

Ukraine International

Vietnam Airlines

Virgin Atlantic

Yemenia Airways

akční letenka do new yorku

akční letenka do new yorku Koupit

Velmi výhodná akční letenka do new yorku , která Vám ušetří peníze a čas. Nejlevnější akční letenka do new yorku Vás dopraví na určené místo. S touto jedinečnou letenkou zažijete kvalitní a příjemný let.


Rychle a snadno si objednejte. Nyní levně akční akční letenka do new yorku ve slevě. Objevte nádherné země a města o kterých sníte. Online akční letenka do new yorku, ktrou si rychle zabukujete přímo v internetové nabídce a okamžitě můžete letět. Oblíbená akční letenka do new yorku získaná jak u nízkonákladových, tak u běžných aerolinek. Ideální akční letenka do new yorku a další letecké a ubytovací služby. Vsaďte na recenze. Naše akční letenka do new yorku vás dopraví kamkoliv na světě. Skvělá akční letenka do new yorku za nejnižší cenu, kterou vám zašleme ihned po objednání na Váš e-mail. Objednejte si v agency i další levné letenky a nejlevnější zájezdy a objevujte krásy měst a pláží celého Světa.


New York

New York, neboli City of New York, či New York City, je nejlidnatější město USA - Spojených států amerických. New Yourk se rozprostírá v jižním výběžku státu New York, v deltě řeky Hudson u Atlantského oceánu. New York je centrem metropolitní oblasti, která zasahuje i do sousedních států a která patří mezi nejlidnatější na světě. Město New York bylo založeno Nizozemci v roce 1625 s původním názvem Nový Amsterdam. Angličané ovládli New York roku 1664. V období od 1785 do 1790 byl New York hlavním městem Spojených států a od roku 1790 je největším městem USA. V současnosti je New York jednou ze největších světových metropolí obchodu a finančnictví. New York City má významný celosvětový vliv v oblasti médií, politiky, vzdělání, zábavy, umění, reklamy a módy. City of New York je také místem mezinárodních vztahů a diplomacie, protože zde sídlí Organizace spojených národů. New Yorku se díky neustálému ruchu přezdívá Město, které nikdy nespí - The City That Never Sleeps.

Původními obyvateli byli indiáni. Objevitelem New Yorku byl Giovanni da Verrazzano, Ital ve službách Francie, který místo nazval Nové Angoulême (Nouvelle Angoulême). První evropskou osadu jménem Nový Amsterdam založili Nizozemci na Manhattanu v roce 1614 za obchodním účelem . V roce 1664 dobyli Nový Amsterdam Angličané a přejmenovali město na New York. Význam New Yorku jako důležitého přístavu pod britskou vládou neustále rostl. V roce 1789 se v New Yorku sešel Kongres a první prezident George Washington byl inaugurován v budově Federal Hall na Wall Street. V roce 1790 předstihl New York Filadelfii jako největší město Spojených států. 19. století znamenal New York příliv imigrantů a narůstající rozvoj.

Imigranti z Evropy se velmi podíleli na poválečném rozvoji města. New York získal po válce pozici globální metropole s Wall Streetem jako se stal ekonomickým centrem světa

Město New York bylo hlavním cílem teroristických útoků z 11. září 2001, když zde při zničení Světového obchodního centra zahynulo téměř 3000 lidí. V roce 2013 byl na místě útoků dokončen mrakodrap One World Trade Center. Mnoho New Yorských památek je známo po celém světě a každý rok je navštěvují milióny turistů. Socha Svobody, Wall Street, New yorské mrakodrapy jako je Empire State Building, Chrysler Building a do roku 2001 dvojčata ve Světovém obchodním centru. Obyvatelstvo a jeho složení New Yorku

New York je nejlidnatějším městem Spojených států s odhadovaným počtem 8 500 000 obyvatel. Obyvatelé města New York tak tvoří téměř polovinu obyvatel státu New York. New York se nachází na severovýchodě Spojených států, na jihovýchodě státu New York, přibližně na půli cesty mezi Washingtonem D. C. a Bostonem. Většina města se nachází na ostrovech Manhattan, Staten Island a Long Island, díky čemuž je rozsah dostupné půdy omezen a vede k vysoké hustotě zalidnění. Řeka Hudson protéká údolím Hudson Valley do newyorského zálivu (New York Bay). Mezi New Yorkem a městem Troy má řeka charakter estuáru. Řeka Hudson tvoří hranici mezi státy New York a New Jersey. New yorská řeka East River prochází od Long Island Sound a odděluje Bronx a Manhattan od Long Islandu. Řeka Harlem River spojuje řeku Hudson a East River.

Rozloha New Yorku je 1215 km2, přičemž pevnina má rozlohu cca 800 km2. Nejvyšším bodem města New York je Todt Hill na ostrově Staten Island, který dosahuje do výše 125 metrů n. m. New York je tvořen pěti městskými částmi. New York je dále složen z mnoha desítek čtvrtí. Pět newyorských městských částí:

Manhattan

Brooklyn

Queens

The Bronx

Staten Island

The Bronx (Bronx County: 1 400 000 obyvatel) je nejsevernějším newyorským obvodem. Nachází se zde Yankee Stadium, domovský stadion týmu New York Yankees, nebo největší družstevně vlastněný obytný komplex ve Spojených státech, Co-op City. Kromě malé části Manhattanu známé jako Marble Hill je Bronx jedinou částí New Yorku, která se nachází na americké pevnině. V Bronxu sídlí Bronx Zoo, největší metropolitní zoo ve Spojených státech s rozlohou 107,2 ha a s více než 6 000 zvířaty. Bronx je místem vzniku rapu a hip-hopové kultury.

Brooklyn (Kings County: 2 500 000 obyvatel) je nejlidnatější městská část v New Yorku. Do roku 1898 byl Brooklyn samostatným městem. V současnosti je pro něj charakteristická velká kulturní, sociální a etnická diverzita, nezávislá umělecká scéna, mnoho specifických čtvrtí a unikátní architektonické dědictví. Je to také jediná městská část s výjimkou Manhattanu, která má své obchodní centrum. K Brooklynu náleží dlouhá pláž a Coney Island založený v 70. letech 19. století jako jedna z prvních rekreačních oblastí ve Spojených státech.

Manhattan (New York County: 1 600 000 obyvatel) územně nejmenší, ale nejhustěji osídlená městská část Spojených států. Nachází se zde většina mrakodrapů a také Central Park. Manhattan je kulturním a finančním centrem nejen města, ale i celého světa. Sídlí zde mnoho významných společností a také New York Stock Exchange. Na Manhattanu se nachází také sídlo OSN, několik univerzit, galerií, muzeí, divadla na Broadwayi, Greenwich Village a Madison Square Garden. Celý ostrov pokrývá systém ulic ve tvaru mřížky (grid) zavedý roku 1811. Tvoří ho síť dvanácti ulic (Avenues) probíhajících ze sveru na jih a na ně kolmých ulic (Streets) očíslovaných od 1. až do 220. Manhattan se neoficiálně dělí na dolní, střední a horní část. Horní Manhattan je pak dělen Central Parkem na Upper East Side a Upper West Side. Nad parkem se rozkládá Harlem.

Queens (Queens County: 2 300 000 obyvatel) je nejrozlehlejší a etnicky nejdiverzifikovanější okres ve Spojených státech a díky rostoucí populaci by se mohl stát nejlidnatější newyorskou městskou částí. Původně se zde nalézalo několik malých měst a vesnic založených Nizozemci, dnes zde žije především střední třída. Jde o jediný velký okres ve Spojených státech, kde medián příjmů černochů dosahuje 52 000 USD za rok, což je více než u bělochů. Nachází se zde Shea Stadium, domovský stadion New York Mets a každoročně se zde koná U.S. Open. V Queensu se nacházejí také dvě největší newyorská letiště: Kennedyho a LaGuardiovo.

Staten Island (Richmond County: 480 000 obyvatel) má nejvýrazněji předměstský charakter ze všech městských částí. S Brooklynem jej spojuje Verrazano-Narrows Bridge a s Manhattanem Staten Island Ferry, což je současně i jedna z nejpopulárnějších atrakcí ve městě, neboť nabízí skvělý výhled na Sochu svobody, Ellis Island a dolní Manhattan. Na Staten Islandu se nacházejí parky o rozloze 25 km² s 56 km turistických stezek a jeden z posledních nedotčených lesů ve městě, které jsou od roku 1984 začleněny do systému ochrany přírody.

Cestovní ruch

Turistika je významným zdrojem příjmů, protože město ročně navštíví asi 40 milionů turistů. Nejpopulárnějšími destinacemi jsou Empire State Building, Ellis Island, divadla na Broadwayi, muzea jako Metropolitan Museum of Art a další místa jako Central Park, Washington Square Park, Rockefeller Center, Times Square, Bronx Zoo, New York Botanical Garden, luxusní obchody na 5. a Madison Avenue a nebo události jako Halloween Parade v Greenwich Village, Tribeca Film Festival a vystoupení v Central Parku. Nejpopulárnější atrakcí je Socha svobody, jedna z ikon Spojených států.

Newyorská gastronomie je ovlivněna imigranty. Židé a Italové proslavili místní pečivo bagely, tvarohové koláče (cheesecake) a newyorskou pizzu. Více než 4000 licencovaných pouličních prodejců, mezi nimiž je mnoho imigrantů, nabízí pokrmy ze středního východu jako jsou falafel a kebab, avšak nejpopulárnější jsou i nadále hot-dogy a preclíky. Ve městě s nachází také mnoho z nejvyhlášenějších amerických restaurací.

V New Yorku se rozkládají parky o rozloze asi 113 km2 a také 22 km veřejných pláží. Gateway National Recration Area o rozloze tisíce akrů náleží do systému národních parků. Jamaica Bay Wildlife Refuge má rozlohu 36 km2 a pokrývá tak většinu Jamaica Bay. Central Park navržený Frederickem Law Olmstedem a Calvertem Vauxem je s 30 miliony návštěvníků nejnavštěvovanějším parkem Spojených států, což je o deset milionů více než u Lincoln Parku v Chicagu, který je druhý nejnavštěvovanější. Prospect Park v Brooklynu navržený taktéž Olmstedem a Vauxem má 36 ha velkou louku. Ve Flushing Meadows-Corona Parku v Queensu, který je třetí největší ve městě, se konaly světové výstavy 1939 a 1964. Doprava

Hromadná doprava je v New Yorku velmi důležitá. Přibližně jedna třetina amerických uživatelů hromadné dopravy a třetina uživatelů železnice žijí v New Yorku a okolních předměstích. Ve zbytku země naopak pro dojíždění do práce používá 90 % obyvatel automobily. New York je jediným městem Spojených států, kde většina domácností nevlastní automobil. Na Manhattanu jej nevlastní 75 % obyvatel, zatímco celostátní průměr je jen 8 %. Průměrný obyvatel New Yorku stráví dojížděním do práce jeden týden v roce, tedy 38,4 minuty denně, což je nejvíce z velkých amerických měst.

TWA Flight Center Building na letišti John F. Kennedy International

Newyorské metro (oficiálně New York City Subway, běžně nazývané pouze subway), je největším systémem metra na světě co do počtu stanic, kterých je 468. Spojuje všechny městské části s výjimkou ostrova Staten Island.Ročně metro přepraví 1,5 miliardy cestujících, což je třetí největší počet na světě. Newyorské metro je unikátní tím, že většina linek je v provozu 24 hodin denně, což kontrastuje s londýnským, pařížským či tokijským metrem, které jsou v noci uzavřeny.

Verrazano-Narrows Bridge je nejdelší visutý most ve Spojených státech, Hollandův tunel byl prvním mechanicky odvětrávaným tunelem určeným pro automobily na světě. Ve městě je provozováno asi 12 000 charakteristických žlutých taxíků, Roosevelt Island je s Manhattanem spojen lanovkou a Manhattan je s dalšími místy uvnitř i mimo hranice města spojen trajekty.

Newyorské metro má nejvíce stanic na světě a ročně přepraví 1,5 miliardy cestujících

New York má největší flotilu autobusů ve Spojených státech. Železniční síť spojující předměstské oblasti ve státech New York, New Jersey a Connecticut má více než 250 stanic a 20 linek.V New Yorku se nachází dvě nejrušnější železniční stanice Spojených států, Grand Central Terminal a Pennsylvania Station.

Do New Yorku směřuje nejvíce pasažérů mezinárodních leteckých linek v rámci Spojených států. V oblasti fungují tři velká letiště, John F. Kennedy International, Newark Liberty International a LaGuardia a plánuje se rozšíření Stewart International Airport, poblíž Newburghu. Tato tři letiště v roce 2005 využilo asi 100 milionů cestujících a vzdušný prostor nad New Yorkem tak byl nejhustější ve Spojených státech. Přibližně čtvrtina Američanů, kteří letěli v roce 2005 do zahraničí, využila letiště JFK a Newark.

Díky masivnímu využívání hromadné dopravy, více než 120 000 cyklistům a mnoha pěším je New York energeticky nejefektivnějším velkým městem ve Spojených státech. Zatímco ve Spojených státech je pěší chůze a jízda na kole využívána jako forma dopravy v 8 % případů, v New Yorku to je 21 %.

New York má také síť dálnic, které spojují město s New Jersey, Westchester County, Long Islandem a Connecticutem. Tyto dálnice využívají k dojíždění miliony obyvatel a jsou zde tudíž běžné dopravní zácpy, především během dopravní špičky. George Washington Bridge je považován za jeden z nejvytíženějších mostů na světě.

Pro Manhattan je charakteristické dělení ulic na streets vedoucí z východu na západ a avenues vedoucí ze severu na jih. Mnoho newyorských ulic je celosvětově známo, například Fifth Avenue s luxusními obchody a obchodním domem Macy´s, Wall Street jako sídlo burzy, nebo Broadway jako sídlo muzikálových divadel.

Podrobné informace

Vyberte si kvalitní a úžasnou zimní či letní dovolenou, kterou si dokonale užijete a na kterou budete velmi dlouho vzpomínat. Doprava je buď autobusem, letecky nebo kombinovanou dopravou. Vhodně zvolená dovolená s přáteli, rodinná dovolená nebo poznávací dovolená s baťůžkem na zádech (tvz. Backpackers) rozšíří vaše znalosti o vzdálených zvyklostech a kulturách. Objevte krásné písečné pláže tropických oceánů a moří, zasněžené hory a báječné upravené sjezdovky nebo úžasnou architekturu velkoměst a zejména světoznámých památek s bohatou historií.

V naší nabídce naleznete nejlepší dvou, tří, čtyř i pětihvězdičkové hotely, apartmány a bungalovy s kvalitní stravou se snídaní, all inclusive či s polopenzí, s bazenem a skluzavkami (tobogány různé délky a různého sklonu) a také s dokonalou službou a skvělým servisem pro seniory a lidi, kteří hledají pohodlí a luxus, stejně tak velmi levné a přesto čisté a kvalitní ubytování pro studenty a mladé lidi, kteří chtějí cestovat s nejnižšímy náklady za nejlevnější cenu a s některými službami zcela zdarma nebo za zlomek ceny běžné. Na diskuse na ubytování jsou velmi kladné a mají výborné recenze a hodnocení Různorodá kuchyně a všemožné chutě exotických i evropských kuchyní Vám učarují. Velmi výhodné jsou často využívané zájezdy First minute, Last Minute nebo Eurovíkendové zájezdy do evropských metropolí. Leden, únor, březen, duben, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, každý měsíc v roce máme pro Vás připraveny ty nejlepší letenky, zájezdy a dovolené do celého světa za akční ceny ve slevě.

Zájezdy od českých i německých CK (cestovních kanceláří). Rovněž možnost sjednání cestovního pojištění.

Aer Arann

Aer Lingus

AirBaltic

Air Berlin

Air Finland

Air Italy

Air One

Air Southwest

Aurigny

Belle Air

Blue1

Blue Air

Blue Islands

Blu-express

Bmibaby

Centralwings

Click4sky

Clickair

Condor

Corendon

EasyJet

Finncomm Airlines

Flybaboo

Flybe

Flyglobespan

FlyLAL

FlyNordic

Germanwings

Helvetic Airways

Iceland Express

InterSky

Jet2.com

LagunAir

Lauda Air

LTU

Manx2

Martinair

Meridiana

Monarch Airlines

MyAir

NIKI

Norwegian

Ryanair

SkyEurope

Smart Wings

Sterling

SunExpress

Thomsonfly

Transavia

TUIfly

Volare Airlines

Vueling

Wizz Air

WOW Air

XL Airways

AirTran

Allegiant Air

Frontier Airlines

Jet Blue

Midwest Airlines

Southwest Airlines

Spirit Airlines

Sun Country Airlines

TED

USA 3000 Airlines

Virgin America

CanJet

Harmony Airways

Sunwing Airlines

WestJet

Zoom Airlines

Aviasca

Avolar

Azteca

BRA

Click Mexicana

Fly Sansa

GOL

Inter Jet

Liat Airlines

Nature Air

Ocean Air

Pentanal

Tikal Jets

Trip

Volaris

Air Arabia

AirAsia

AirAsia X

Air Blue

Air Do

Air India Express

Air Philexpress

Bangkok Airways

Cebu Pacific Air

Flydubai

GoAir

Ibex Airways

JAL Express

Jazeera Airways

JetStar Asia

Kingfisher

Lion Air

Mandala Airlines

Nok Air

Onur Air

Skymark Airlines

SE Asian Airlines

SpiceJet

Star Flyer

Tiger Airways

1 time

Atlas Blue

Fly540

Jet4you

Kulula

SA Express

Virgin Nigeria

Adria Airways

Aegean Airlines

Air Canada

Air China

Air New Zealand

All Nippon Airways

Asiana Airlines

Austrian Airlines

BMI

Croatia Airlines

LOT Polish Airlines

Lufthansa

Scandinavian Airlines

Shanghai Airlines

Singapore Airlines

South African Airways

Spanair

SWISS

TAP Portugal

Thai Airways

Turkish Airlines

United Airlines

US Airways

Aeroflot

Aeroméxico

Air Europa

Air France

Alitalia

Copa Airlines

China Eastern Airlines

China Southern Airlines

Continental Airlines

ČSA České aerolinie

Delta Airlines

Kenya Airways

KLM

Korean Air

Northwest Airlines

American Airlines

British Airways

Cathay Pacific

Finnair

Iberia

Japan Airlines

LAN Airlines

Malév Hungarian Airlines

Qantas

Royal Jordanian

Aerolíneas Argentinas

Aerosvit Airlines

Afriqiyah Airways

Air Astana

Air Austral

Air Caraibes

Air India

Air Malta

Air Mauritius

Air Namibia

Air Seychelles

Avianca

Belavia

Brussels Airlines

Bulgaria Air

Central Connect Airlines

Conviasa

EgyptAir

El Al

Emirates

Estonian Air

Etihad Airways

EVA Air

Garuda Indonesia

Gulf Air

Hahn Air

Hainan Airlines

China Airlines

Icelandair

Jet Airways

KD Avia

Kingfisher Airlines

Kuwait Airways

Malaysia Airlines

Mexicana

Olympic Airlines

Oman Air

Pegasus Airlines

Qatar Airways

Royal Brunei

SATA Air Acores

Saudi Arabian Airlines

SriLankan Airlines

TAM Airlines

TAROM

Transaero Airlines

TunisAir

Ukraine International

Vietnam Airlines

Virgin Atlantic

Yemenia Airways

Objednejte si oblíbené letenky společnosti Ryanair za nejnižší a nejlevnější ceny na trhu.