PM

Tenisový loket

Máte chuť zlepšit se v tenisových dovednostech a nevíte jak na to? Trénujete a přesto se Vám nedaří zlepšit výkonnost?

Společně provedeme analýzu vaší hry nalezneme ideální řešení, které Vás posune o level výše.

Tenis nás baví - Petr Malecha

tenis Tachov

Tenisu se věnuji jako hráč a trenéch více než 35 let.

Tenisový trénink pro všechny

Moji tenisoví svěřenci.

Tenis Team 1

Tenis Team 2

Tenis Team 3

Tenisový loket

Co je tenisový loket a jak mu předcházet?

Tenisový loket je velmi nepříjemné zranění, které postihuje jak tenisty, tak také lidi, kteří nemají s tenisem ani jiným sportem nic společného. Co se v lokti děje a jak vlastně vzniká tenisový loket? Toto nepříjemné zranění je způsobeno odtrháváním šlachy od kosti. Proto je tenisový loket tak bolestivý. Tenisový loket je samozřejmně doprovázen zánětem lokte a proto jediná možná léčba loktu je ledování (led působí protizánětlivě) a hlavně naprostý klid, řádově několik dnů, ideálně pár týdnů, než se loket zhojí. Používáním injekcí a obstřiků se problé pouze protahuje a zhoršuje.
Velmi často je příčinou tenisového lokte příliš tlustý grip rakety (u nesportovců to může být násada lopaty nebo krumpáče). Tím jak jsou prsty při sevření tlustého gripu daleko od sebe dochází v lokti k snadnějšímu odtrhávání šlachy od kosti, zejména pokud je vše doprovázeno stresovým nárazem s vibracemi, jako je střet rakety s míčkem (popř. náraz krumpáče do země, nebo sekery do špalku). Čili, po pauze a několikadenním klidu se vyhnětě silným gripů a násadám. U tenisové rakety je dnes moderní používat spíše gripy menší i z jiných důvodů a hlavně se tím vyhnete nepříjemnému zraněnění, jakým tenisový loket rozhodně je. Tři hlavní zásady, které nás uchrání od tenisového lokte tedy jsou:

A: Nedržet v ruce přehnaně siný grip nebo násadu od lopaty nebo krumpáče

B: Vyhnout se dlouhotrvajícím vybracím (doporučuji používat do strun vibrastop)

C: Po každém tréninku používat na loket a celé tělo studenou vodu, ideálně led (působí protizánětlive a urychluje regeneraci)