Dovolená, zájezdy a letenky

Vyberte si vysněnou dovolenou a udělejte si radost. Dovolená, na kterou budete vždy rádi vzpomínat

Motto:

Můžete mít více peněz, ale nikdy nemůžete mít více času na cestování

Prohlédněte si okouzlující místa a poznejte nový svět. Jak koupit lené letnky? Prodej letenek za nelevnější ceny. Cena letenky se liší podle destinace a období. Letenku snadno a rychle zakoupíte online a ušetříte mnoho peněz. Akční letenku si pořídí jak student, obchodník nebo rodina. Levně letenku získáte zejména při doprodeji posledních míst v letadle.

Velmi oblíbené dovolené nebo eurovíkendy za nejnižší ceny

nejlevnější letenka do paříže

nejlevnější letenka do paříže Koupit

Výhodná Last minute nejlevnější letenka do paříže , která Vám ušetří peníze a čas. Nejlevnější nejlevnější letenka do paříže Vás dopraví na určené místo. S touto jedinečnou letenkou zažijete kvalitní a příjemný let.


Levně a rychle a snadno si objednejte. Nyní levně akční nejlevnější letenka do paříže ve slevě. Objevte nádherné země a města o kterých sníte. Online nejlevnější letenka do paříže, ktrou si rychle zabukujete přímo v internetové nabídce a okamžitě můžete letět. Oblíbená nejlevnější letenka do paříže získaná jak u nízkonákladových, tak u běžných aerolinek. Ideální nejlevnější letenka do paříže a další letecké a ubytovací služby. Vsaďte na recenze. Naše nejlevnější letenka do paříže vás dopraví kamkoliv na světě. Skvělá nejlevnější letenka do paříže za nejnižší cenu, kterou vám zašleme ihned po objednání na Váš e-mail. Objednejte si v agency i další levné letenky a nejlevnější zájezdy a objevujte krásy měst a pláží celého Světa.


Paříž

Paříž - Paris, je hlavní a zároveň největší město Francie V Paříži sídlí vedení téměř poloviny všech francouzských společností stejně jako kanceláře hlavních mezinárodních firem a ředitelství mnoha mezinárodních organizací. Paříž je významným světovým kulturním, obchodním centrem. Počet obyvatel v Paříži 2 300 000, v celé aglomeraci pak 12 200 000.

Dějiny Paříže

První nálezy osídlení oblasti Paříže pocházejí z období zhruba 4500 př. n. l. Kolem roku 300 př. n. l. se v kraji usadili Galové z kmene Parisiů; v roce 52 př. n. l. jej dobyli Římané a pojmenovali Lutetia, respektive Lutetia Parisiorum. V té době byl obydlen pouze dnešní ostrov Île de la Cité, kde dnes stojí katedrála Notre-Dame. Během 12. a 13. století za vlády Filipa II. Augusta město velmi rostlo. Hlavní cesty byly vydlážděny, byl vybudován první Louvre jako mocná pevnost a byla zahájena i výstavba několika katedrál, mimo jiné katedrály Notre-Dame. Několik škol na levém břehu bylo sjednoceno pod názvem Sorbonna, na níž studovali mj. Albert Veliký a sv. Tomáš Akvinský. Paříž prosperovala jako obchodní město. Rozvoj Paříže přerušovaly morové epidemie ve 14. století a pak zejména stoletá válka s Anglií v 15. století, která vedla k tomu, že dvůr město dokonce na čas opustil. Za krále Ludvíka XIV byla královská rezidence přesunuta do blízkých Versailles. V této době bylo v Paříži vybudováno velmi mnoho velkolepých paláců a dalších budov, vznikla náměstí Place des Victoires a Place Vendôme a byly zbourány středověké hradby. Francouzská revoluce začala dobytím Bastily 14. července 1789. V roce 1799 se v důsledku nestability nové vlády chopil moci Napoleon Bonaparte, nejprve jako první konzul, v roce 1804 se pak sám korunoval v katedrále Notre-Dame francouzským císařem. Napoleon chtěl z Paříže vytvořit nejkrásnější město na světě. Za jeho vlády tam vyrostlo zejména mnoho pomníků. V roce 1814 však Paříž dobyla anglická, pruská, rakouská a ruská vojska a Napoleon byl vypovězen na ostrov Elbu. Do Paříže se sice po útěku z ostrova v roce 1815 vrátil, ale po porážce u Waterloo byl definitivně sesazen a deportován na ostrov Svaté Heleny, kde v roce 1821 zemřel. Císařství ukončila v roce 1870 prohraná válka prusko-francouzská, končící obléháním Paříže, následovaném Pařížskou komunou. Konec 19. století ale představuje opět období velkého rozmachu, což dokumentuje pořádání Světové výstavy v roce 1889, pro niž byla vybudována Eiffelova věž, dnešní symbol Paříže.

Geografie Paříže

Paříž se rozkládá v Pařížské pánvi po obou stranách řeky Seiny. má rozlohu 14 518 km2,

Kopce v Paříži

Nejvyšším pařížským kopcem je Montmartre s dominantou Sacré-Cœur a Okolí Paříže

Paříž je obklopena třemi departementy. Hauts-de-Seine, Seine-Saint-Denis a Val-de-Marne. Na tomto území se rozkládá 123 samostatných obcí. Rozvoj těchto obcí nastal od konce 19. století a je pro ně charakteristická velmi vysoká hustota obyvatel, která dosahuje téměř 9 000 obyvatel/km2. Navíc má toto území i pro Paříž velký ekonomický význam, zejména obchodní čtvrť La Défense. Vodní toky v Paříži

Seina významně ovlivňuje život města už od jeho vzniku, kdy hrála významnou úlohu při dopravě zboží do a z Paříže. V 19. století vznikla síť vodních kanálů, které Seinu propojily s řekou Ourcq. Dnes je význam řeky pro ekonomiku města nižší než v minulosti. Přesto patří společnost Ports de Paris (Pařížské přístavy) k významným pařížským podnikům.

Řeka rozděluje město na dvě nestejné části. Větší severní, zvanou pravý břeh a menší jižní, zvanou levý břeh. Její délka na území města Paříže činí téměř 13 km s hloubkou mezi 3,40 a 5,70 m. Její šířka se pohybuje od 30 m (u Quai de Montebello) do 200 metrů (u mostu Mirabeau). Od roku 2008 na Seině existuje v rámci městské hromadné dopravy říční linka Voguéo. Turistické lodě provozují společnosti Bateau-mouche a Vedettes de Paris. Loď na vlnách se dostala i do městského znaku. V Paříži se do Seiny vlévají dva menší toky. Bièvre je řeka pramenící u města Guyancourt a v Paříži se na levém břehu podzemním kanálem vlévá do Seiny. Dolní tok na území dnešní Paříže byl již ve středověku ovlivněn lidskou činností. S rostoucím osídlením se na jejích březích stavěla jatka, koželužny a barvírny, které řeku používaly jako odpadní stoku. Do řeky byly svedeny i další odpadní strouhy z okolí. Proto byla řeka z hygienických důvodů v 19. století svedena do podzemního kanálu. Z řeky se před jejím vstupem do Paříže od 17. století odváděla voda do nádrží, ve kterých se v zimě získával led pro pařížské ledárny. Obdobný osud postihl říčku Grange Batelière na pravém břehu. Vytváří se z potoků na návrší Ménilmontant, v 19. století byla jako odpadní strouha svedena do systému pařížských stok. Vincenneským lesíkem protéká uměle vytvořený potok Gravelle, který propojuje tamní jezera. Voda je pro potřeby potoka čerpána z řeky Marny. Obdobně protékají Boulogneským lesíkem tři potoky Armenonville, Longchamp a Sablons. Město Paříž je rovněž vlastníkem sítě vodních průplavů o celkové délce 130 km, které spojují řeky Seinu a Ourcq. Přímo v Paříži se nacházejí Bassin de l Arsenal, Canal Saint-Martin, Bassin de la Villette a za hranice města směřují Canal de lOurcq a Canal Saint-Denis. Zahrnují řadu technických děl jako jsou mosty, plavební komory nebo čerpadla. Síť vznikla na základě vyhlášky z 19. května 1802 vydané Napoleonem kvůli zásobování Paříže pitnou vodou a usnadnění přepravy zboží a osob. V současnosti slouží už pouze pro lodní dopravu. Kromě nich je v Paříži i malý kanál Darse du fond de Rouvray. Podnebí v Paříži

Paříž leží v mírném podnebném pásu a je ovlivněna oceánickým podnebím, což znamená, že léta jsou zde relativně chladná (18 °C v průměru) a zimy mírné (průměr 6 °C).[ Ve všech ročních obdobích často prší a mění se počasí. Urbanistický vývoj způsobuje zvýšení teploty a pokles počtu dnů s mlhou. Paříž má v průměru asi 1630 slunečních hodin za rok (francouzský průměr činí 1973 hodiny). Dešťové srážky dosahují v průměru 641 mm za rok a v jednotlivých měsících jsou velmi vyrovnané. V průměru je 111 deštivých dnů v roce, ale deště nejsou prudké. Sníh je v Paříži vzácný (padá průměrně jen 15 dní v roce) a zřídkakdy vydrží v centru města déle než jeden den. Teplota překročí 25 °C v průměru 43 dny v roce a devětkrát ročně přesáhne 30 °C. Vítr je obecně mírný a vane převážně západním a jihozápadním směrem. Dne 26. prosince 1999 byly během vichřice, která Evropu postihla, na meteorologické stanici v parku Montsouris zaznamenány poryvy větru až 169 km/h a na vrcholku Eiffelovy věže překročily dokonce 220 km/h, což je absolutní rekord okamžité rychlosti od zahájení meteorologických měření v roce 1873. a asijská čtvrť přistěhovalců Kambodže, Laosu, Thajska nebo Číny.

Podrobné informace

Vyberte si kvalitní a úžasnou zimní či letní dovolenou, kterou si dokonale užijete a na kterou budete velmi dlouho vzpomínat. Doprava je buď autobusem, letecky nebo kombinovanou dopravou. Vhodně zvolená dovolená s přáteli, rodinná dovolená nebo poznávací dovolená s baťůžkem na zádech (tvz. Backpackers) rozšíří vaše znalosti o vzdálených zvyklostech a kulturách. Objevte krásné písečné pláže tropických oceánů a moří, zasněžené hory a báječné upravené sjezdovky nebo úžasnou architekturu velkoměst a zejména světoznámých památek s bohatou historií.

V naší nabídce naleznete nejlepší dvou, tří, čtyř i pětihvězdičkové hotely, apartmány a bungalovy s kvalitní stravou se snídaní, all inclusive či s polopenzí, s bazenem a skluzavkami (tobogány různé délky a různého sklonu) a také s dokonalou službou a skvělým servisem pro seniory a lidi, kteří hledají pohodlí a luxus, stejně tak velmi levné a přesto čisté a kvalitní ubytování pro studenty a mladé lidi, kteří chtějí cestovat s nejnižšímy náklady za nejlevnější cenu a s některými službami zcela zdarma nebo za zlomek ceny běžné. Na diskuse na ubytování jsou velmi kladné a mají výborné recenze a hodnocení Různorodá kuchyně a všemožné chutě exotických i evropských kuchyní Vám učarují. Velmi výhodné jsou často využívané zájezdy First minute, Last Minute nebo Eurovíkendové zájezdy do evropských metropolí. Leden, únor, březen, duben, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, každý měsíc v roce máme pro Vás připraveny ty nejlepší letenky, zájezdy a dovolené do celého světa za akční ceny ve slevě.

Zájezdy od českých i německých CK (cestovních kanceláří). Rovněž možnost sjednání cestovního pojištění.

Aer Arann

Aer Lingus

AirBaltic

Air Berlin

Air Finland

Air Italy

Air One

Air Southwest

Aurigny

Belle Air

Blue1

Blue Air

Blue Islands

Blu-express

Bmibaby

Centralwings

Click4sky

Clickair

Condor

Corendon

EasyJet

Finncomm Airlines

Flybaboo

Flybe

Flyglobespan

FlyLAL

FlyNordic

Germanwings

Helvetic Airways

Iceland Express

InterSky

Jet2.com

LagunAir

Lauda Air

LTU

Manx2

Martinair

Meridiana

Monarch Airlines

MyAir

NIKI

Norwegian

Ryanair

SkyEurope

Smart Wings

Sterling

SunExpress

Thomsonfly

Transavia

TUIfly

Volare Airlines

Vueling

Wizz Air

WOW Air

XL Airways

AirTran

Allegiant Air

Frontier Airlines

Jet Blue

Midwest Airlines

Southwest Airlines

Spirit Airlines

Sun Country Airlines

TED

USA 3000 Airlines

Virgin America

CanJet

Harmony Airways

Sunwing Airlines

WestJet

Zoom Airlines

Aviasca

Avolar

Azteca

BRA

Click Mexicana

Fly Sansa

GOL

Inter Jet

Liat Airlines

Nature Air

Ocean Air

Pentanal

Tikal Jets

Trip

Volaris

Air Arabia

AirAsia

AirAsia X

Air Blue

Air Do

Air India Express

Air Philexpress

Bangkok Airways

Cebu Pacific Air

Flydubai

GoAir

Ibex Airways

JAL Express

Jazeera Airways

JetStar Asia

Kingfisher

Lion Air

Mandala Airlines

Nok Air

Onur Air

Skymark Airlines

SE Asian Airlines

SpiceJet

Star Flyer

Tiger Airways

1 time

Atlas Blue

Fly540

Jet4you

Kulula

SA Express

Virgin Nigeria

Adria Airways

Aegean Airlines

Air Canada

Air China

Air New Zealand

All Nippon Airways

Asiana Airlines

Austrian Airlines

BMI

Croatia Airlines

LOT Polish Airlines

Lufthansa

Scandinavian Airlines

Shanghai Airlines

Singapore Airlines

South African Airways

Spanair

SWISS

TAP Portugal

Thai Airways

Turkish Airlines

United Airlines

US Airways

Aeroflot

Aeroméxico

Air Europa

Air France

Alitalia

Copa Airlines

China Eastern Airlines

China Southern Airlines

Continental Airlines

ČSA České aerolinie

Delta Airlines

Kenya Airways

KLM

Korean Air

Northwest Airlines

American Airlines

British Airways

Cathay Pacific

Finnair

Iberia

Japan Airlines

LAN Airlines

Malév Hungarian Airlines

Qantas

Royal Jordanian

Aerolíneas Argentinas

Aerosvit Airlines

Afriqiyah Airways

Air Astana

Air Austral

Air Caraibes

Air India

Air Malta

Air Mauritius

Air Namibia

Air Seychelles

Avianca

Belavia

Brussels Airlines

Bulgaria Air

Central Connect Airlines

Conviasa

EgyptAir

El Al

Emirates

Estonian Air

Etihad Airways

EVA Air

Garuda Indonesia

Gulf Air

Hahn Air

Hainan Airlines

China Airlines

Icelandair

Jet Airways

KD Avia

Kingfisher Airlines

Kuwait Airways

Malaysia Airlines

Mexicana

Olympic Airlines

Oman Air

Pegasus Airlines

Qatar Airways

Royal Brunei

SATA Air Acores

Saudi Arabian Airlines

SriLankan Airlines

TAM Airlines

TAROM

Transaero Airlines

TunisAir

Ukraine International

Vietnam Airlines

Virgin Atlantic

Yemenia Airways

Objednejte si oblíbené letenky společnosti Ryanair za nejnižší a nejlevnější ceny na trhu.